Відеоматеріали

Фотогалерея

Баннери

Аудіоматеріали

Охорона лісу від пожеж

Охорона лісу від пожеж

Охорона лісових масивів від пожеж – одне з головних завдань державної лісової охорони. У лісових масивах Рівненської області здійснюється планова робота з протипожежного влаштування лісів. 

Для ефективної охорони лісів від пожеж підприємства управлінням проводить постійний моніторинг пожежної ситуації у лісових екосистемах для швидкого реагування на всі випадки загорань на початковому етапі їх виникнення.

Для попередження виникнення лісових пожеж, зокрема підпалів, рейдові мобільні групами держлісгоспів, з числа працівників державної лісової охорони, постійно здійснюють патрулювання лісових масивів.

 Для охорони лісу від незаконних рубок та крадіжок лісові  масиви області патрулюють рейдові мобільних груп з охорони лісу з числа досвідчених працівників лісової охорони, які забезпечені необхідним транспортом, засобами захисту та зв’язку. 

Відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачена адміністративна відповідальність за наступними статтями:

Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка

Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти (510грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти (2550 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 73. Засмічення лісів відходами

Засмічення лісів відходами - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від дев’яноста до двохсот сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1530-4590 грн.) і на посадових осіб - від двохсот сімдесяти до дев'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4590-15300 грн).

 

ІНФОРМАЦІЯ про проведення профілактичних та попереджувальних заходів з охорони лісів від пожеж по Рівненському ОУЛМГ станом на  01.08.2022 р.

Звіт про лісові пожежі та їх наслідки по Рівненському облуправлінню станом на 01.08.2022 року

Звіт про лісові пожежі та їх наслідки по Рівненському облуправлінню станом на 01.07.2022 року