Про роботу лісівників Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства у І півріччі 2022 року

03.08.2022 10:00

 

Тезово про роботу лісівників Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства у І півріччі 2022 року
?- Зростання платежів за всіма видами податків у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Фактично на таких підприємствах тримається економіка області, - так охарактеризував роботу лісової галузі у першому півріччі 2022 року начальник Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль.
?Цифри озвучив начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Віталій Сухович:
- За 6 місяців 2022 року держлісгоспи області сплатили на користь держави 451,2 млн грн, що на 105,3 млн грн або 30% більше відповідного періоду минулого року. За 6 місяців 2022 року сплачено до місцевих бюджетів 121,2 млн грн податків, що на 9,6 млн грн більше ніж за 1 півріччя 2021 року, до державного бюджету 241,6 млн грн, що на 79,2 млн грн (48,8%) більше відповідного періоду 2021р.
?На сьогодні з лісовим господарством пов’язано майже 30% економіки області, наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко. Тому розвиток лісової галузі вкрай важливий для Рівненщини, де ліси вкривають майже 40% території.
?За підсумками роботи у 1 півріччя 2022 року, забезпечено виконання комплексу робіт з лісовідтворення на землях державного лісового фонду, посаджено 3016 га лісових культур ( 107,5% до плану), доповнено 2088 га лісових культур минулих років, проведено догляд за лісовими культурами на площі 3140 га ( 118,8 % до плану), заготовлено 1674 кг лісового насіння тощо. Цієї весни на Рівненщині висаджено 24 млн 752 тисяч сіянців основних лісоутворюючих порід у рамках реалізації програми Президента України «Зелена країна». Створено 225 га нових лісів на землях, де їх раніше не було.
?Такі результати роботи лісової галузі області у першому півріччі цього року підсумували на виїзній колегії на базі Державне підприємство "Дубенське лісове господарство"за участі начальника обласної військової адміністрації Віталія Коваля, керівників районів, обласного управління лісового та мисливського господарства, директорів державних лісогосподарських підприємств області.
?Увесь процес – від вирощування посадкового матеріалу до заготівлі стиглої деревини з використанням сучасних підходів до ведення лісового господарства продемонстрували лісівники ДП «Дубенський лісгосп».
?Сіянці ялинки та модрини вирощують у коробах на базисному розсаднику Верхівського лісництва. Цей спосіб вирощування сіянців нині активно практикують у всіх держлісгоспах області, адже це дозволяє на невеликих площах у контрольованому середовищі отримувати якісний посадковий матеріал.
Механізований догляд за лісовими культурами у майбутньому гарантує високопродуктивні лісові насадження.
Злагоджену роботу механізованої бригади у складі техніки Харвестер і Форвардер, яка дозволяє оптимізувати процес заготівлі і вивезення деревини, зробити його максимально прозорим, продемонстровали на лісосіці Смизького лісництва.
?Лісівнича підтримка. З початку повномасштабного вторгнення, держлісгоспи Рівненщини разом з профспілковими комітетами надали для ЗСУ, тероборони, інших формувань, а також колегам, які постраждали від військової агресії, та вимушено переміщеним особам допомоги (включно з лісопродукцією) на загальну суму майже 18 млн.грн. Також підприємства передали на потреби військових 86 автомобілі, з яких 47 – вантажні.