5 тисяч вагонів дров: як вся Україна буде рятувати прифронтові райони

01.11.2022 00:00

 

5 тисяч вагонів дров: як вся Україна буде рятувати прифронтові райони
????Цього тижня перші вагони дров рушили з Волині на Миколаївщину. Починається наймасштабніша в історії України кампанія з доставляння паливної деревини мешканцям постраждалих регіонів.
Для закупівлі палива Кабінет Міністрів України виділив 562,2 млн грн. Це приблизно 250-300 тис. м3 дров. Понад 5 тис. вагонів. Кошти виділені 8 областям.
Лише три з них – Чернігівська, Сумська, Харківська – мають власний ресурс. Іншим – Херсонщині, Миколаївщині, Запоріжжю, Донеччині, Дніпропетровщині – доведеться допомагати.
Дрова на південь і схід будуть завозити залізничним транспортом з усієї України.
Державне агентство лісових ресурсів України розробило план та схеми постачання. За кожним постраждалим районом закріплені певні лісогосподарські підприємства центру, півночі та заходу.
За території Дніпропетровщини, що перебувають під обстрілами, відповідають лісгоспи Житомирської області. За Херсонщину – лісівники Рівненської області. За прифронтову Миколаївщину – Волинь.
Свій внесок у програму зроблять всі наші "тилові" області – Львівщина, Київщина, Черкащина, Полтавщина, Вінниччина, Закарпаття тощо.
У більшості областей, яким надана допомога, кошти на закупівлю дров передані на рівень громад.
ОВА надає місцевій владі перелік закріплених за районом лісгоспів, ціни, сортимент, контакти. Громади формують заявки, звертаються на лісогосподарські підприємства.
З Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia домовлено про пільговий тариф на перевезення. Для програми забезпечення паливом населення постраждалих районів знижка складає 40%.
Як програма буде працювати в регіонах?Розказав про це у блозі ???? https://www.epravda.com.ua/columns/2022/11/1/693289/