Відеоматеріали

Фотогалерея

Баннери

Аудіоматеріали

Охорона лісу від пожеж

Охорона лісу від пожеж

Охорона лісових масивів від пожеж – одне з головних завдань державної лісової охорони. У лісових масивах Рівненської області здійснюється планова робота з протипожежного влаштування лісів. Щорічно на території держлісфонду влаштовується майже 5 тис. км протипожежних розривів та мінералізованих смуг,  проводяться догляди за ними більше 15 тис. км .

Для ефективної охорони лісів від пожеж підприємства управлінням проводить постійний моніторинг пожежної ситуації у лісових екосистемах для швидкого реагування на всі випадки загорань на початковому етапі їх виникнення.

Сьогодні система протипожежного спостереження підприємств управління складається з 91 спостережного пункту, з яких 86 -  вежі та щогли, що дає змогу оперативно виявляти випадки загорянь та вживати заходів для їх локалізації та гасіння.

На сьогодні в лісогосподарських підприємствах встановлено та працює  51 телевізійна система відеоспостереження, у 10 господарствах управління вже створені централізовані диспетчерські пункти протипожежного відео спостереження.

Для оперативного реагування на виникнення лісових пожеж в складі лісогосподарських підприємств області діє 17 лісових пожежних станцій укомплектованих 91 пожежним автомобілем, 56 лісопожежними модулями на базі УАЗ та на пристосованій техніці, 168 тракторами з ґрунтообробним обладнанням, 237 мотопомпами, 883 ранцевими лісовими вогнегасниками, 3 квадрокоптерами та різноманітним  протипожежним обладнанням. Разом з тим пункти зосередження протипожежної техніки, обладнання та інвентарю є у кожному лісництві. Вони укомплектовані транспортом для доставки пожежних команд до місця гасіння лісових пожеж, пристосованою технікою та обладнанням для їх гасіння, ємностями для створення запасів води  та об’єктовими резервними запасами ПММ.

З метою підвищення оперативності у боротьбі з пожежами в лісових масивах державного лісового фонду влаштовано 249 штучних пожежних водойм та побудовано 89 пірсів для забору води протипожежною технікою.

Для попередження виникнення лісових пожеж, зокрема підпалів, рейдові мобільні групами держлісгоспів, з числа працівників державної лісової охорони, постійно здійснюють патрулювання лісових масивів.

 Для охорони лісу від незаконних рубок та крадіжок лісові  масиви області патрулюють рейдові мобільних груп з охорони лісу з числа досвідчених працівників лісової охорони, які забезпечені необхідним транспортом, засобами захисту та зв’язку. Також для лісової охорони придбано 197 мотоциклів.

Відповідно до Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачена адміністративна відповідальність за наступними статтями:

Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка

Незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти (510грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п’ятдесяти (2550 грн.) до трьохсот (5100 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 73. Засмічення лісів відходами

Засмічення лісів відходами - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти п’яти (425 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятдесяти (850 грн.) до ста (1700 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти (85 грн.) до п’ятнадцяти (255 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти ( 255 грн.) до п’ятдесяти ( 850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тридцяти п’яти (595 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕЗАКОННІ ПОРУБКИ ЛІСУ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2021р. 

ІНФОРМАЦІЯ ПРО НЕЗАКОННІ ПОРУБКИ ЛІСУ ЗА 2015-2019рр.